suplementy

BCAA doskonały suplement

muscle1

Współcześnie, osoby ćwiczące na siłowni i starające się poprawić wygląd swojego ciała obok obowiązkowych ćwiczeń i diety mają także możliwości korzystania z różnego rodzaju suplementów. Wbrew obiegowej opinii są to środki, które nie mają negatywnego wpływu na organizm ludzki i mogą skutecznie pomagać, tym którzy wiedzą jak je stosować i co można dzięki nim osiągnąć. Jednym z popularniejszych suplementów jest BCAA. Ten aminokwas działa jako swoista ochrona dla mięśni przed ich rozpadem.

Dzięki temu masa mięśniowa powstaje szybciej i jest trwalsza. Środek ten należy brać przede wszystkim przed treningiem oraz w jego trakcie. Najlepszym rozwiązaniem jest natomiast wprowadzenie do organizmu BCAA w przerwie pomiędzy treningiem siłowym a aerobowym. Wskazana dzienna dawka to 10g. Tak jak wszystkie inne suplementy, tak i BCAA występuje naturalnie w pożywieniu. Trudno jednak spożywać na tyle dużo odpowiednich pokarmów, by dostarczać do organizmu odpowiednią dawkę tego aminokwasu. Dlatego warto korzystać z suplementu.

One Comment

  1. Podstawą w regeneracji organizmu jest stosowanie dobrych jakościowo BCAA, przekonałem się o tym na własnej skórze. Niestety obecnie na rynku pełno bcaa z masą ‘wypełniaczy ‘ w składzie, produkty te zawierają np. tylko 30-50% bcaa a reszta to mało znaczące dodatki smakowe, cukry lub czasami inne aminokwasy o znacznie mniej odczuwalnym działaniu.
    Dlatego jak szukasz bcaa, gdzie w składzie jest 90% a nawet 100% (dla wersji naturalnej) bcaa to polecam AllNutrition Bcaa 2:1:1 w mojej opinii najlepsze bcaa na rynku

    http://www.sfd.pl/sklep/ALLNUTRITION_BCAA_2:1:1-opis35135.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *